Nagłówek graficznyLogo Nasze Wycieczki

Nasze Wycieczki > Ciekawostki > Leśna Huta w Szklarskiej Porębie

Leśna Huta w Szklarskiej Porębie

Położenie i dojazd

Szklarska Poręba ul. Kołłątaja 2. Wskazane wspomóc się planem miasta, z głównej drogi idącej przez Szklarską Porębę należy skręcić w okolicach dworca PKS. Potem droga doprowadzi. W pobliżu bezpłatny parking.

Zwiedzanie

Przy wejściu znajduje się sklep z wyrobami huty szkła, zresztą bardzo pięknymi i warto coś wybrać sobie na pamiątkę. Tam też można kupić bilet wstępu – cena 4 złote.

Pokaz wytopu i ręcznego dmuchania szkła w Leśnej Hucie w Szklarskiej Porębie
Pokaz wytopu i ręcznego dmuchania szkła w Leśnej Hucie w Szklarskiej Porębie

W hucie można zobaczyć na żywo produkcję szkła metodą sprzed wieków – między innymi ręczne dmuchanie szkła. Całość zwiedzania to jedno pomieszczenie – widoczne na zdjęciach i filmie, w którym odbywa się produkcja. Tylko tyle i aż tyle. W pierwszej chwili przyznam byliśmy nieco zawiedzeni, jakoś tak spodziewaliśmy się czegoś więcej niż kilku minut oglądania. Sytuację uratowała wycieczka, która się pojawiła i dzięki temu można było zobaczyć ciekawy i dowcipny pokaz wytwarzania różnego rodzaju wyrobów szklanych oraz posłuchać historii hutnictwa szkła na tym terenie.

Podsumowanie

Nie chcę tutaj jednoznacznie oceniać – pozytywnie czy negatywnie. Muszę jednak przyznać, że odwiedzenie „Leśnej Huty” pozostawiło pewien niedosyt. Może wynikało to ze spodziewania się „czegoś więcej”? Nie wiem. Na pewno na zwiedzanie warto wybrać się większą grupą lub dołączyć się do jakieś wycieczki, bo wtedy można liczyć na ciekawszy pokaz.

Zobacz też inne interesujące miejsca w okolicy:

Chybotek

Kopalnia uranu w Kowarach

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Szklarki

Zakręt Śmierci

Zamek Czocha

Komentarze

Dzisiaj byliśmy na wycieczce z przedszkolakami- jesteśmy pod wrażeniem. Miłe przyjęcie, bardzo ciekawy pokaz ...panie też mogły spróbować swoich sił i ,,prawie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"samodzielnie zrobić kwiata.Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymały dostosowane do poziomu odpowiedzi - na życzenie dzieci powstawały przeróżne formy ze szkła.Z czystym sumieniem polecamy ,,Leśną hutę\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"- warto zobaczyć. Co do cen w sklepie... cóż w końcu manufaktura zawsze była w cenie, utrzymanie wrsztatu także kosztuje...
Marzena z Lubania 2015-05-04 19:22:55

Faktycznie,zgadzam się z Panią,że za mało zainteresowania zwiedzającymi.Niedawno stamtąd wróciliśmy i mam wrażenie,że gdybym panów nie wypytywała,sami z siebie nic.Choć takie rzeczy mnie fascynują,mam wrażenie,że panowie robili od niechcenia.A ceny wyrobów w sklepie,choć wydaje się,że z bezpośrednio z produkcji,jak dla mnie osobiście śmieszno-dziwnie wysokie.
gość 2013-10-06 18:58:14

totalne dno, kuppiliśmy bilety weszliśmy i zupełnie zero zainteresowania nami żaden z panów nie zaczął z nami rozmawiać, więc mąż zagadnął może sie rozkręcą coś opowiedzą bo chyba taka jest idea stworzenia tego muzeum niby . Zdawkowa odpowiedź \\\\\"tak wszystko tak samo robi się jak w hucie Julia\\\\\" i to wszystko... nie wiedziałam czy się śmiać czy co i poszliśmy . NIE POLECAMY !!!!!!!!!!!!!
Beata i Arek 2013-08-05 21:39:05

Skomentuj

| Home | Miejsca | Kontakt |
© 2009- 2018 PAMIT