Nagłówek graficznyLogo Nasze Wycieczki

Nasze Wycieczki > Ciekawostki > Statek muzeum Dar Pomorza

Statek muzeum Dar Pomorza

Dojście

Omówione jest w artykule zbiorczym Skwer Kościuszki i Molo Południowe.

Terminy zwiedzania

Ważna informacja dotycząca terminów zwiedzania statku muzeum Dar Pomorza. Podobnie jak w przypadku zacumowanego obok ORP Błyskawica informacje na ten temat są nieścisłe. Na pewno statek można zwiedzać w majowy „długi weekend” oraz przez miesiące wakacyjne. Nie jest czynny od początku czerwca jak podają niektóre źródła. Dlatego najlepiej rzeczywiste informacje uzyskać telefonicznie.

Dar Pomorza na tle Sea Towers
Dar Pomorza na tle Sea Towers

Opis

Dar Pomorza „Biała Fregata” to piękny żaglowiec przez wiele lat będący szkołą pod żaglami polskiej marynarki handlowej. Obecnie pełni funkcję pływającego muzeum, gdzie, po uiszczeniu niewielkiej opłaty, można zwiedzać między innymi pokład, pomieszczenia załogi, mostek kapitański czy też maszynownię. Pod pokładem znajduje się także ekspozycja poświęcona dziejom statku i ludziom z nim związanym. Warto zaznaczyć, że Dar Pomorza wielokrotnie uczestniczył w Operacji Żagiel (The Tall Ship Races) a w latach 1972 i 1980 wygrywał te międzynarodowe regaty.

Dar Pomorza
Dar Pomorza

Warto dodać, że załoga statku to niezwykle mili ludzie i chętnie pokażą i opowiedzą nawet więcej niż przewiduje plan zwiedzania – w tym miejscu chciałbym szczególnie pozdrowić Kapitana i Pierwszego Mechanika statku.

Pod pokładem Daru Pomorza
Pod pokładem Daru Pomorza

Podsumowanie

Piękny statek i wart zobaczenia. Zwiedzanie warto połączyć z innymi atrakcjami znajdującymi się w pobliżu.

Zobacz też inne interesujące miejsca w okolicy:

Akwarium i Muzeum Morskie w Gdyni

Fokarium w Helu

Okręt muzeum ORP Błyskawica

Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni

Skomentuj

| Home | Miejsca | Kontakt |
© 2009- 2018 PAMIT