Nagłówek graficznyLogo Nasze Wycieczki

Nasze Wycieczki > Ciekawostki > Akwarium i Muzeum Morskie w Gdyni

Akwarium i Muzeum Morskie w Gdyni

Dojście

Omówione jest w artykule zbiorczym Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni.

Opis

Zacznę od tego, że Akwarium i Muzeum Morskie jest wielkie. Warto zarezerwować sobie co najmniej 3 godziny na spokojne zwiedzanie. Jest to z jednej strony największa w Polsce kolekcja wypreparowanych organizmów morskich z całego świata. Głównie ryby ale potwór morski też między nimi się trafi. Uzupełnieniem wystawy są oczywiście informacje na temat prezentowanych organizmów oraz badań mórz i oceanów, olbrzymia makieta dna Morza Bałtyckiego i wiele innych ciekawych eksponatów.

Druga część ekspozycji, prywatnie uważam, że bardziej interesująca to akwaria i terraria z organizmami morskimi. Można tutaj zobaczyć żywe ryby, zarówno morskie jak i słodkowodne, ze wszystkich kontynentów, miniaturową rafę koralową wraz z zamieszkującymi ją organizmami, węże, ośmiornice, żółwie i wszystko co żyje w wodzie lub w pobliżu wody. Spacerujemy między akwariami, które sięgają sufitu także znajdujemy się jak gdyby w otoczeniu wodnych organizmów.

Akwarium i Muzeum Morskie w Gdyni
Akwarium i Muzeum Morskie w Gdyni

Kolejna część wystawy to „mokra ekspozycja”. Jest to niewielkie, w porównaniu z poprzednimi, pomieszczenie w którym możemy na przykład pogłaskać flądrę czyli dotknąć żywych eksponatów (w ramach czarnego żartu ciśnie się na usta pytanie czy często muszą je wymieniać na nowe).

Akwarium i Muzeum Morskie w Gdyni - tu można pogłaskać flądrę ;)
Akwarium i Muzeum Morskie w Gdyni - tu można pogłaskać flądrę ;)

 

Podsumowanie


Dla kogoś interesującego się biologią morską jest to raj. Natomiast dla przeciętnego zjadacza chleba bez względu na wiek na pewno bardzo interesujące są akwaria, natomiast wystawy wypchanych ryb może trochę mniej. Zdecydowanie jest to miejsce warte zobaczenia.

Zobacz też inne interesujące miejsca w okolicy:

Fokarium w Helu

Okręt muzeum ORP Błyskawica

Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni

Statek muzeum Dar Pomorza

Skomentuj

| Home | Miejsca | Kontakt |
© 2009- 2018 PAMIT